بدون شرح!

"...در شرایط امروز هر آدم مذهبی با اطلاعات کم یا زیادی که دارد، می تواند درجهان تأثیرات شگرفی بگذارد. جهان به حداقل­های داناییهای شما نیاز دارد، ولی هر کسی به دنبال کاری و شغلی و درآمدی رفته است. این زندگی کارمندی، ضد حماسه است و همه را سرگرم کرده است. از خواب و خیال زندگی محدود خانوادگی بیرون بیاییم. شعار از آبادی ایران اسلامی، قدیمی شده است. ایران را بدون درست کردن جهان، نمی­توان آباد کرد. الان یا باید ریشه ظلم را در جهان کند یا ظلم جهانی ریشه ما را می­کند. البته در این نبرد، ما جلوتر هستیم؛ ولی حیف است در چنین حماسه ­ای شریک نباشیم. رسالت جهانی خود را بشناسیم.

تو مسئولیت داری که این حماسه را در جهان رهبری کنی. قبل از اینکه حماسه جهانی اسلام سراغ تو بیاید، تو باید سراغ حماسه جهانی اسلامی بروی، در همه جای عالم نیاز به تو هست. زشت است که اینترنت باشد ولی جوان ایرانی از دل جوان شرق و غرب عالم خبر نداشته باشد!..."

 

پ.ن.برگرفته از سخنرانی حاج آقا پناهیان، هیئت دانشجویان دانشگاه هنر، محرم 90  

/ 2 نظر / 10 بازدید

همیشه فکر می کردم که امام زمان در فرصتی که در بسیج مسئولیتی را به عهده می گیریم به ما یک فرصت طلایی برای نشان دادن خودمان به ایشان داده است . فرصتی برای محک زدن صبر و اخلاصو تلاش و تقوا و .... فکر می کردم اصلا خوب نبوده ام و فرصت ها را از دست داده ام ولی این روز ها به این فکر می کنم که همان گونه که از لطف بیکران خدا به دور است که درب شهادت بسته شده باشد حتما دروازه رشد در بستر عشق به امام زمان و آرمان های انقلابی نیز بسته نمی شود اگر دقیق و نکته بین و هوشیار باشم. اتفاقا تجارب گذشته بستری است برای انتخاب بهترین ها . ما زمانی می توانیم طبق فرمایش حاج اقا انجام وظیفه نماییم که هیچ وقت به حداقل ها ی دنیا راضی نشویم و مستمرا هوشیار و زیرک در همه ابعاد زندگی باشیم و از تمام فرصت ها و امکانات به ظاهر ناچیز سکویی برای پرواز خودمان و اطرافیان در گستره ی عالم بسازیم. یادمان باشد که زود دیر می شود و باید یکدیگر را بسیار دعا کنیم. التماس دعا ( بیایید همه با هم به این فکر کنیم و نظرات کاربردی را برای تلاش بیشتر در سازندگی همه ابعاد زندگی مان به هم بدهیم)

زهره

ای کاش میشد...ایکاش انقدر این روزمرگی ها دست و پای دلمون رو نمیبستند...