گوهر تواضع بر سر نهید...

حلقه تکّبر از گردن باز کنید،

و فروتنى را سنگر بین خود و دشمنتان یعنى شیطان و لشکرش قرار دهید...

اگر خداوند اجازه کبر ورزیدن را به فردى از بندگانش مى داد هر آینه رخصت آن را به پیامبران و اولیائش که از خاصان اویند عنایت مى فرمود، ولى خداوند پاک، کبرورزى را بر آنان روا نداشت و فروتنى را براى آن بزرگواران پسندید،

آنان گونه هاى خود را به عبادت بر زمین گذاشتند، و صورتهای خویش را بر خاک ساییدند، و در برابر اهل ایمان تواضع کردند، و در نظر بى خبران، بى قدرت و ناتوان به حساب مى آمدند.

خداوند آنها را به گرسنگى امتحان کرد، و به رنج و سختى مبتلا نمود، با برنامه هاى خوفناک آزمایششان فرمود، و به جفاها و ناخوشیها خالصشان کرد.

 

 

خطبه 234 نهج البلاغه

/ 3 نظر / 5 بازدید
کتابی

سلام دوستان ببخشید یه مدت نرسیدم بیام به خودم سری بزنم، خوشحالم چون بزودی میام پیش عزیزترینام و خوشحالترم که دوباره خداوند این فرصت رو در اختیارمون گذاشت که یه بار دیگه سر سفرش بشینیم و به همت و زرنگی خودمون از سفرش روزی بگیریم، از همون خدای مهربون میخوام که این همت و زرنگی رو هم خودش بهمون عنابت کنه. یادمون نره که خیلی ها محتاج دعاهای قشنگمون هستن -------------------------- یا علی

ف.ز

سلام آبجی نازم! از اون روز ظهر که با بچه ها باهات صحبت کردیم دیگه احساس دور بودن بهم دست نداده همش احساس می کنم هستی خوبم هستی با کیفیت هم هستی بخصوص با اون ایمیلهای روشنگرانت... ادامه بده سپاس... امید به اینکه آقا ازت راضی باشه... التماس دعا... نماز عید فطر انشاءالله میبینمتون دیگه؟ یا زودتر؟

فردوسی

سلام مریم گلم چه خبر خوبی! ما هم مشتاق دیداریم!