فصل داغ داغ امتحانات

هوالممتحن

تنها این ماه و دی ماه است که از ته دل خوشحالم که دانشجو نیستم چون امتحان ندارم و فکر می کنم این آرزو تنها مختص به من نباشد! این روزها که مترو از همیشه شلوغ هم، شلوغتر است و هر کسی را هم می بینی کتابی، جزوه ای دستش است این خوشحالی را بیشتر از اعماق قلب درک می کنی! این حال و هوا  باعث شد که ما هم سرکی بزنیم به آن گذشته نه چندان دور!

اپیزود اول: امتحانات و انتخابات

انتخابات دور اول ریاست جمهوری احمدی نژاد بود و بعضی از ما بسیجیان همیشه در صحنه (از جمله بنده) وظیفه حضور امت در انتخابات را واجبتر از امتحانات دانسته و سر و دست شکسته درس ها را با تضمین ناپلئونی نه خدای نکرده بالاتر!پاس می کردیم که به جلسات کذایی انتخابات برسیم چه روزها در کانکس و چه شب ها در خوابگاه! این نکته را هم به طور واضح به خاطر دارم که من جوجه بسیجی روز انتخابات اصرار شدیدی داشتم به مسئول بسیج خوابگاه که باید موسیقی حماسی در خوابگاه پخش کنیم تا ملت تشویق به حضور در صحنه شوند که خدا را شکر آن مسئول عزیز عاقل تر از این حرفها بود که جمعه روزی وسط امتحانات که حتی گربه های خوابگاه هم از ترس بچه ها میومیو نمی کردند مبادا سروصدایی شود، بخواهد موسیقی تهییجی پخش کند!

 

اپیزود دوم: اعتکاف به نیت جهاد علمی در جوار موش کانکس( یا موشهای کانکس)

خدا راشکر خیلی به ما وصال نداد و جزو ابتکارات متأخرین بود! حالا اینکه چطور با آن کولر دائم الخراب بسیج در آن گرمای طاقت فرسای تیر ماه کانکس مخشان آب پز نمی شد فقط خودشان می دانند و یا چگونه در آن صحرای برهوت کانکس که حتی "حتی" دریغ از یک تن ماهی در این اواخر چطور شکم خود را سیر می نمودند باز هم خودشان می دانند! البته یک نکته هم هست که تجربه مشترک ما و آن نسل پس از ماست و آن هم نحوه زندگی مسالمت آمیز ما و آن موش یا موشها(که از شباهت هیچ وقت نفهمیدیم یکی است یا چندتا!) بوده و از جایی که ما بسیجیها بسیار طرفدار عدالت بوده ایم استفاده از پتوها راهم نوبتی کرده بودیم؛ شبها برای ما و روزها برای موشها!

رفقا جان استقبال می کنیم از خاطرات امتحانکی شما هرچند مطمئنیم شما به ما که می رسید حرفتان نمی آید!!

/ 0 نظر / 9 بازدید