از مادرانه ها

از آن صبح زودی که پیامک رسید که بارداری، تا همین چند لحظه ی پیش که پیامکت رسید برای صبر امشبت برایت انشقاق بخوانم، مادری ات جلوی چشمم بود خواهر عزیزم!

وهمه خوب می دانند که قطعاً تو مادر خوبی خواهی شد؛ مادری که قدر نعمت عظیم "مادر شدن" را می داند؛ مادری که می داند "مادری کردن " کمی "خدایی کردن" است و خدا پسندیده است این "کمی از خودش بودن" را برای ما نوادگان حوا.

برایت انشقاق می خوانم تا صبوری ای  که آغازش امروز است برای تو،  سهل تر و زیبا تر شود؛ صبری زیبا به قدر تمام عمری که در پیش خواهی داشت.

برایت انشقاق می خوانم نه برای این لحظه که قرار است فرزندت را به دنیا بیاوری؛ برای آن  لحظه ای برایت انشقاق می خوانم که با دستان خودت، سلاح جنگ آخر را به فرزندت می سپاری و رهسپارش می کنی به یاری مهدیِ فاطمه؛ برای صبر آن لحظه ات، برای سربلندی از آن آزمون، برایت همه خواندنی ها ی دنیا را می خوانم که فقط خود خداست که می داند آن لحظه برای یک مادر چه لحظه ای خواهد بود! همچنان که صبوری تو را در این لحظه هم فقط خود خدا می داند.

و همین است که بهشت که  پاداش همه ی خوبی های عالم است تماماً به پای تو ریخته می شود که یعنی همه ی خوبی های دنیا به پای خوبی های تو نمی رسد!

می دانم تو بهترین مادر خواهی شد، کسی که خود سرباز است و سرباز تربیت می کند...

/ 2 نظر / 7 بازدید
خاکسار

سلام به روی ماه تازه مادری که نمی دانم از امروز در توصیف کدام یک از دسته گل های کانکس بهشتی باید بکارببرم. روی ماه خودش و نازنین تر از خودش را از دور می بوسم و آرزوی عاقبت بخیری و زندگی توام با معرفت و بصیرت و سلامتی را برای جمع تازشان دارم. در پناه امن خدا

الهام ک

سلام... من فهمیدم برای کدوم مادر عزیزی نوشتید...[گل]. دلم براش یه ذره شده... انشالله دختر نازنین هم شبیه خودش،وشکل باشه و در مکتب امام حسین و حضرت زینب(سلام الله عیهما) تربیت بشه... دعا کنید برای همه آبجی هایی که آرزوی مادر شدن دارن[چشمک]