هدیه(از همسرانه ها)

 نادر ابراهیمی کتابی دارد به نام "چهل نامه کوتاه به همسرم" یکی از نامه هایش را دوهفته قبل خواندیم. قصد داریم در چند شنبه آینده چند تای دیگر از این حرفهای واقعا خواندنی را با هم مرور کنیم. دوستان غیر متاهل این چند شنبه را به بزرگواری بر ما ببخشایند و بگذارند به حساب کسب تجربه برای خودشان.

 

"فردا، یک بار دیگر، سالروز ازدواج ماست، و من که اینجا نشسته ام و صبورانه خط می نویسم و هنوز هیچ پیشکشی کوچکی برای تو تدارک ندیده ام؛ اما این تنها مساله ای است که هرگز، به راستی هرگز مرا نگران نکرده است، و نیز نخواهد کرد. نگران، نه؛ اما غمگین، البته چرا.
این، در عصر نفرت انگیز شی ئی شدن محبت و عشق، معجزه ای است که ما- من و تو- خوشبختی مان را، نه تنها بر پایه پول، بل حتی در رابطه با آن نساخته ایم؛ که اگر چنین کرده بودیم، چندین و چند بار، تاکنون، می بایست شاهد ویران شدن شرم آور این بنا بوده باشیم...
و چقدر تاسف انگیز است ویران شدن چیزی که خوب بودنش را مومنیم.
و کیست که در میان ما که نداند این معجزه حذف پول به عنوان حلال مشکلات، تنها به همت والا، گذشت بی نهایت، بلندنظری و منش بزرگوارانه تو ممکن گشته است؟"

پ.ن1: یادمان نرفته بود سالگرد ازدواج بسیاری از دوستان در این ایام را. داشته باشید به عنوان تبریک از ما!

پ.ن2: امروز روز آخر ماه مبارک است و شقی ترین کسی است که بی بهره از این مهمانی برود. همدیگر را دعا کنیم...

/ 1 نظر / 7 بازدید
محسن

سلام، نادر ابراهیمی را با یک عاشقانه آرام شناختم و خدا می داند که عاشقانه ای آرام تر از آنهنوز ندیده ام. مجردم اما لذت بردن از یک نامه به همسر ربطی به تجرد و تاهل ندارد نامه زیبایی بود ممنون از شما