کانکس بهشتی

کی جرأت داره چیزی بگه؟!

نویسنده : بچه های شهید بهشتی | تاریخ : ٥:٥۸ ‎ب.ظ - سه‌شنبه ٦ تیر ۱۳٩۱

()

سلام رفقا... خوبین؟ از این پس سه شنبه ها نوبت ما میشه که با شماها که حقیرو میشناسین(البته اگه اسمم لو بره! که عمراً!چشمک) گپ مجازی ای بزنیم...

راستش باز تابستون شد و... گرما و... بحث داغ نهی از منکر به بد حجابهای بدتر از قبل تابستونی ، داره داغ و داغ تر می شه...به همین بهونه سیر فکری خودمون رو با موضوع

"آنتی ویروس های فکری"

دنبال می کنیم این قسمت با موضوعِ ......؟

 

 

 

خب حتما این جمله ی معروفو شنیدین :

امر به معروف و نهی از منکر، اگر در دیگران اثر نکند؛ لااقل برای خود ما یک نوع قرب به خداوند، تلقین و تمرین شجاعت و جلوه ی سوز و تعهد است.      

  خداییش اخیراً چقدر  تو موقعیت های نهی از منکر تو خیابون و اتوبوس یا مترو و پارک و دیگر معابر و اماکن عمومی و حتی مهمتر از همه ی این میدونا تو میدون جمعای فامیلی قرار گرفتین؟!

چیزی هم می گین؟!!؟

یا شما هم یه ندایی درونتون می گه احتمال اثر نیست و یا ترس از آسیب و آبرو هست و... خلاص و تکلیف از من ساقط جرقه رو خاموش می کنید؟!! خداییش تو هفته و روزای اخیر چند بار باتون پیش اومده!؟

واسه من که زیاد!!!!

جوریکه ناچار شدم! بهش بشینم فکر کنم! و واسه یکی از این ویرس های فکری که تو روح اغلب بچه مسلمونا بصورت مسری شیوع پیدا کرده ، و تردید و ترس مواجه شدن با مخالفت!

 

اسم امروزی این ویروس:ترس از آبرو، بیم جان! ترس از مخالفت و ایجاد دافعه هست ( اسم دیگه هم داره؟ بین مردم داره تو نظرات بقیه رو هم باهاش هوشیار کنیم)

این روزا موقع دیدن یه منکر و قرار گرفتن در میدان تکلیف شرعی نهی از منکر این سرماخوردگی ناچیز!!!!! بدجوری خودشو نشون می ده ها......

        رفتم سرغ کتاب دافعه و جاذبه استاد مطهری و دنبال آنتی ویروسش گشتم... یافت شد...

حالا ذهن نگاشت هامو باهاتون در میان میذارم تا با رأی و نظرتون چکش کاریش کنیم و نسخه آزمایشی آنتی ویروس این ویورس تردید عمل به تکلیف رو رو خودمون بکار بگیریم به امید بهبودی حالمون و رضای آقامون حضرت صاحب الزمان(عج):

یه اصل کلی:       به قول استاد، عمل انسانِ صاحب فکر و اندیشه(مثل شماها!) ، همیشه هم  جاذبه هایی داره، هم دافعه هایی... (قبول دارین؟)

نتیجه : غیر ممکن است انسانی فکر و عقیده خود را بیان کند و هیچ دافعه ای نداشته باشد.

    چون همیشه هر ایده، فکر و نظر و رفتاری  هم موافقانی دارد هم مخالفانی. این دو اجتناب ناپذیرند مگر برای انسان محافظه کار و خود سانسوری که افکار خود را پنهان دارد تا از گزند مخالفان دور بماند. که در این صورت به عقیده بسیاری اندیشمندان چنانچه انسانی به این مرحله برسد و با خود چنین کند بلادرنگ اسنای مرده متحرک خواهد بود. چه بسیار انسانهای بی تفاوت و مسخ شده ای که سالهاست مرده اند حال آنکه هنوز مرگ جسمیشان فرانرسیده است.

پس تو... ای آزاد اندیش بدان مادامی که طبق فکر و اندیشه و تحلیل خودت و نه القا شده! عمل می کنی همواره مخالفانی خواهی داشت.

 

لیکن این خود سنگ محک خوبی بر عمل من و توست که ببینیم مخالفان رأی و عمل مون از کدام دسته اند! قطعاً یکی از دو سوی خیر وشر اند، بینابین که نداریم!

نکته جالب اینکه وقتی مورد حمله مخالفان خود قرا ر می گیری ( یا به قول استاد مطهری دافعه هایی نسبت به خود می بینید) بدان بسیاری از این حمله ها نه خودجوش که از سوی گماشته های اربابان شر در این دنیا به تو ابراز می شود کسانی که یا پول می کیرند یا ...

اما از آنجا که همواره نظر و عمل تو جاذبه هایی نیز به دنبال دارد...بدان جاذبه ها و موافقانت اغلب مشغول امورات خویشند ضمن اینکه در عمق جان برای تو عمل  تو نیز احترام بسیاری قائلند اگر شرایطی پیش آمد نظر موافق و مراتب همراهی و سپاس خود را نیز ابراز می دارند وگرنه مثل مخالفان گماشته هایی برای حمله به تو قرار نداده اند پس تو ظاهرا انها را نمی بینی ولی بدان همواره کسانی با تو و اندیشه تو همراهند و خود را تنها در مقابل عده ای طرفدار یا فریب خورده ی متنفر از خودت فرض نکن که در این هوای تیر و تار ابرآلود فتنه ، بخش زیادی از حقیقت چون نور پشت ابرهاست...

خورشید هیچوقت پشت ابر نمی ماند.

پس برعقیده و نظر خود با  بازاندیشی و تحلیل و تفکر(که تصادفاً عبادت هم محسوب میشه!)

بیشترپایدار و ثابت قدم باش که بزرگی از آن است...

می بخشید اگه طولانی شدا!

و در اول و  آخر کلام هر دو به قول حاج آقا قرائتی عزیز

امر و نهی برای خود انسان مقام آفرین است، گرچه دیگران گوش ندهند. قرآن می فرماید: « و من احسن قولاً ممّن دعا الی الله »

و نصر من الله و فتح قرییییییییییییییب.

از امروز قیام خواهم کرد نه بر ضد دشمنان بیگانه و غرب که علیه ویروس های درونم... مولا بارتون...

تا سه شنبه بعد همه جوره مراقب خودتون باشین ...ال.دعا.یا حق


دسته بندی : آنتی ویروس فکری، نهی از منکر، تردید، حجاب

 

آخرین مطالب

» حرف آخر ( شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» سه علاقه حضرت فاطمه و قرار روزانه ما! ( یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩۳ )
» مادران و همسران شهدا ( یکشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩۳ )
» قسم حضرت فاطمه.س. به گریه فرزندانش پس از مرگ ایشان! بابت چی؟ ( یکشنبه ٢٥ اسفند ۱۳٩٢ )
» آل سعود و اثر کشتی حسین... ده روز مانده به اربعین ( جمعه ٢٢ آذر ۱۳٩٢ )
» محرم تو حسینم... ( دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢ )
» حسین میا به کوفه.. ( دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢ )
» جمعه ۱٩ مهر ۱۳٩٢ ( جمعه ۱٩ مهر ۱۳٩٢ )
» یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢ ( یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢ )
» من و زیارت تو..! ( سه‌شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٢ )