کانکس بهشتی

محفل انس

نویسنده : بچه های شهید بهشتی | تاریخ : ۳:٥٩ ‎ب.ظ - چهارشنبه ۱٥ تیر ۱۳٩٠

()

حضور خلوت انس است و دوستان جمعند
و ان یکاد بخوانید و بر  فراز کنید
همیشه همین می‌‌آمد؛ وقتی دور هم بودیم و به نیت جمع فال می‌گرفتیم. چه وقتی کانکس بودیم، چه وقتی خوابگاه بودیم و چه وقتی اردو بودیم. بعد ما هرهر به حافظ می خندیدیم که این جمع پر از خنده و شیطنت ریز و درشت کجایش به محفل انس می ماند که تازه چشم بد به دنبالش باشد و "و ان یکاد" لازم داشته باشد!
اما حالا که چند سالی از آن زمان می گذرد، حالا که همه ما از گذشتن روزهای بدون تغییر دلخوریم خوب می فهمیم که همان جمع کوچک واقعا چه محفل انسی بود، همان انواع مختلف جلسه ها که هر چقدر هم سعی می کردیم با اخم و ماژیک و تخته وایت برد جدی برگزار شود باز هم نمی شد که نمی شد!
از شما رفقا خواسته بودیم خودتان از چیزی بگویید که دوست دارید بشنوید. آنچه هم شما دیدید و هم ما در یک کلام "دچار روزمرگی شدن" بود که ظاهرا همه ما کم و زیاد درگیر آن شده ایم . احساس ما از هرز رفتن استعدادهایمان، از گذشتن سرمایه عمرمان بدون رشد، از انجام یک سری کارهای تکراری که فقط "عادت" کرده ایم انجام دهیم همه گواه این مطلب است.
بعضی هامان درس می خوانیم، بعضی هامان کار می کنیم، بعضی هامان همسر داری و تربیت فرزند، همه هم در ردیف کردن دلایل کارهایمان کم نمی آوریم! اما دلمان گواهی می دهد حتی اگر تکلیف همین باشد که انجام می دهیم حداقل مطمئنیم که درست انجامش نمی دهیم!
اما غرض از این همه آیه یاس خواندن و ناامیدی واقعا ناامیدی نیست. از خداکه پنهان نیست از شما رفقا هم پنهان نماند در این مدتی که نبودیم یک کارگاه رهبری درست وحسابی راه انداختیم؛ به این معنی که نشستیم تمام صحبت های آقا در زمینه زن را خواندیم و دسته بندی کردیم که شدند اینها:
1-زن و معنویت 2-زن و خانواده 3-زن واجتماع
بعد دیدیم ما برو بچ کانکس هم در عرصه تکالیفمان باهمین 3بعد دست و پنجه نرم می کنیم یعنی صاف و پوست کنده اینکه زیاد کار می کنیم اما نمی فهمیم که چه می کنیم ! نمی فهمیم با استفاده از همین ابزار کارهای روزمره چطور می شود قد  کشید و رشد کرد! چه در عرصه خانواده مان، چه در عرصه حضور در اجتماعمان و چه در بحث رشد معنویمان.
پس نتیچه اینکه ما از این به بعد با هم راجع به این چیزها صحبت می کنیم:
تکالیفمان در برابر خانواده، اجتماع،و خودمان و اینکه قرار است از رهاورد انجام این تکالیف چه صفات و کمالاتی در ما حاصل شود که بتوانیم در" آن پنجاه تن "قرار بگیریم.
منتظر نظراتتان همچنان هستیم.


دسته بندی : آن پنجاه تن

 

آخرین مطالب

» حرف آخر ( شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳٩۳ )
» سه علاقه حضرت فاطمه و قرار روزانه ما! ( یکشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩۳ )
» مادران و همسران شهدا ( یکشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩۳ )
» قسم حضرت فاطمه.س. به گریه فرزندانش پس از مرگ ایشان! بابت چی؟ ( یکشنبه ٢٥ اسفند ۱۳٩٢ )
» آل سعود و اثر کشتی حسین... ده روز مانده به اربعین ( جمعه ٢٢ آذر ۱۳٩٢ )
» محرم تو حسینم... ( دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳٩٢ )
» حسین میا به کوفه.. ( دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳٩٢ )
» جمعه ۱٩ مهر ۱۳٩٢ ( جمعه ۱٩ مهر ۱۳٩٢ )
» یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢ ( یکشنبه ۱٤ مهر ۱۳٩٢ )
» من و زیارت تو..! ( سه‌شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٢ )